fbpx

Senioři si zaslouží naši pomoc a podporu

Město Hradec Králové podporuje celou řadu aktivit dostupných seniorům, např. ve spolupráci se základními školami pořádá kurzy internet pro seniory, skrze Městskou policii Akademii pro seniory. Vstřícnost vůči seniorům projevují i městem založené nebo zřízené společnosti – obě divadla, filharmonie, městská knihovna, Hradecká kulturní a vzdělávací společnost.

„Průměrný starobní důchod v České republice po lednové valorizaci činí 12 326,- Kč čistého měsíčně, v Hradci Králové 12 523,- Kč. Ženy v celé zemi nedosáhnou na celostátní průměr ani v jednom ze všech okresů, v Hradci Králové dostávají pouze 11 525,- Kč, přičemž muži až 13 705,-. Takže i z těchto důvodů usilujeme o to, aby městem založené nebo zřízené kulturní a vzdělávací instituce nabízely programy cenově dostupné našim seniorům,“ objasňuje Anna Maclová (Koalice pro Hradec), náměstkyně primátora pro sociální věci, zdravotnictví, kulturu a cestovní ruch.

„V rámci dotačních programů město přispívá také na činnost a akce pořádané Městskou organizací Senioři ČR (dříve Svaz důchodů), sportovní i další kulturní akce organizované jinými subjekty pro tuto cílovou skupinu. Významně se podílí také na financování a zajištění sítě sociálních služeb, z nichž velká část je využívána právě seniory. Aktivní seniorky a seniory, kteří i přes svůj věk dělají něco pro druhé, si všímáme v rámci projektu Hradecké poklady,“ představuje různé další formy podpory seniorů Anna Maclová.

 

➡ Výsledky volebního programu 2014 – 18:  ✅ 33 splněno, 🕒 17 probíhá, ❌ 7 nesplněno. 👉 Více zde.

 
 
Připojte se