fbpx

Regulace hazardu v Hradci Králové

V regulaci hazardu se město Hradec Králové vydalo zlatou střední cestou. V posledních letech vytěsnilo herny z centra města, zakázalo blikající reklamy a výraznější označení heren, omezilo jejich provozní dobu.

Dlouho jsme diskutovali o nevhodnosti provozování hazardu v dosahu školských, sociálních a církevních zařízení, zda lze tolerovat vzdálenost 100 nebo 150 m. V lednu 2018 nás na otevření nové herny upozorňoval leták v MHD s mapkou, a pro lepší orientaci s odkazem na blízkou mateřskou školu,“ objasňuje aktuální situaci náměstkyně primátora Anna Maclová (Koalice pro Hradec), která usilovala o co největší omezení hazardu. Osobně zná několik příběhů obětí gamblerství a jejich rodin, a také v její gesci je pomoc těmto lidem a hlavně prevence. Nesouhlasila proto ani se změkčením podmínek a nepodpořila vyhlášku v dubnu 2018, která umožňuje provozovatelům přebudovat herny na nonstop kasina.

Co se týče podomního prodeje, naši zastupitelé podpořili přijetí vyhlášky, která definuje podmínky pro prodej a nabídku zboží a služeb mimo provozovny.

Chtěli jsme tak pomoci zejména seniorům, kteří jsou důvěřiví a často vpustí do svého bytu podvodníky a také dát najevo šmejdům, že jejich nekalé praktiky nehodláme na území města tolerovat,“ dodává Maclová.

 

➡ Výsledky volebního programu 2014 – 18:  ✅33 splněno, 🕒 17 probíhá, ❌ 7 nesplněno. 👉 Více zde.

 
 
Připojte se