fbpx

Pajkrova flošna studentům

Pouze dva objekty z 18 století Pivovarská a Pajkrova flošna zůstaly zachovány z hradecké bastionové pevnosti, která se začala bourat v r. 1893. Dlouho se hledalo jejich využití. O vybudování unikátního studentského klubu v Pajkrově flošně projevila zájem Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy, která přislíbila z větší části projekt financovat. Náklady se odhadují na 35 milionů.

„Hradec Králové je městem studentů, sídlí tady Univerzita Hradec Králové, Lékařská a Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy a Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Působí zde i řada středních škol. Ve městě studuje asi 12 000 studentů z celé České republiky i ze zahraničí, a kromě oblíbeného AC klubu vedeného léta Ivanem Škaloudem, studentský klub umožňující všestranné aktivity dosud chybí. Navíc toto místo blízko kolejí a dál od zástavby s ohledem na případnou hudební produkci je jako stvořené.

Jsme připraveni přerod této flošny ve studentský klub podpořit, teď je na tahu Univerzita Karlova,“ – přibližuje aktuální stav záměru Anna Maclová (Koalice pro Hradec), náměstkyně primátora.

Pivovarská flošna blíže ke koupališti je v technicky horším stavu a její rekonstrukce bude vyžadovat kolem 60 milionů. Jak ji ale využít, zatím není známo.

 

➡ Výsledky volebního programu 2014 – 18:  ✅33 splněno, 🕒 17 probíhá, ❌ 7 nesplněno. 👉 Více zde.

 
 
Připojte se