fbpx

Modernizace škol o prázdninách

Město je zřizovatelem 17 základních a 33 mateřských škol, až na pár z nich všechny stojí mnohá desetiletí a vyžadují zásadní rekonstrukce a inovace.

V uplynulých letech bylo nutné odstranit u více objektů boletické panely, budovy zateplit zejména výměnou oken a novou fasádou, u některých zařízení vznikla nová sportovní či dětská hřiště nebo mnohá ze stávajících prošla opravami a výměnou herních prvků. Město investovalo stovky milionů korun, přičemž získalo velkou většinu z různých dotačních programů. Vzhledem k vysokému počtu budov a prostranství je nutné v tomto procesu pokračovat.

„Opravy probíhají hlavně v létě o prázdninách. Takže již v těchto dnech se pracuje na výměně elektroinstalace a opravě terasy v jeslích v Orlické kotlině, novou fasádu, střechu, okna a dveře a také vzduchotechniku dostane ZUŠ Habrmanova. ZŠ Pouchov čeká rekonstrukce kuchyně, školní hřiště bude obnoveno u ZŠ SNP a ZŠ Plotiště a drobnější změny nastanou i v několika dalších objektech,“ přibližuje rozbíhající se stavební ruch v letních měsících Anna Maclová (Koalice pro Hradec), v jejíž gesci jsou jesle.

Kromě toho v rámci ITI budou modernizovány desítky učeben přírodovědného a technického vzdělávání v 11 základních školách za 108 milionů korun, z nichž téměř 92 město obdrží z evropských fondů. 

 

➡ Výsledky volebního programu 2014 – 18:  ✅33 splněno, 🕒 17 probíhá, ❌ 7 nesplněno. 👉 Více zde.

 
 
Připojte se