fbpx

Dostatek míst v královéhradeckých mateřských školách

2995, tolik dětí aktuálně pojme 33 mateřských škol zřízených Statutárním městem Hradec Králové. Město v posledních letech navýšilo kapacitu výstavbou nových mateřských škol, např. v Podzámčí, ve Svobodných Dvorech, nebo rekonstrukcí např. v MŠ ve Štefcově ulici, která nabízí vzdělávání s prvky Montessori.

„Z mého pohledu je kapacita mateřských škol i včetně nabídky předškolního vzdělávání jinými poskytovateli v Hradci Králové v současné době dostačující,“ konstatuje Anna Maclová (Koalice pro Hradec), která měla v minulém volebním období ve své gesci také oblast školství.

„Nově jsme v roce 2017 v souladu se školským zákonem vyhláškou stanovili spádové obvody a samozřejmě zareagovali na povinnost předškolního vzdělávání dětí starších pěti let. Průběžně se věnujeme také rekonstrukcím a opravám mateřských škol, aby jejich vnitřní i venkovní prostředí bylo funkční, bezpečné, příjemné, a nabízelo skutečně kvalitní podmínky pro vzdělávání našich nejmenších. Velkou pozornost věnujeme také hřištím, která jsou za určitých podmínek využívána i širokou veřejností,“ dodává Maclová.

 

➡ Výsledky volebního programu 2014 – 18:  ✅ 33 splněno, 🕒 17 probíhá, ❌ 7 nesplněno. 👉 Více zde.

 
 
Připojte se